Фльори, Уайлд празен Айлъндърс 5-0 като вратар минава Рой за 2-ро място в победи в кариерата
AP News | 2024-01-16 | 04:14:05

ST. ПОЛ, Минесота (АП) — Марк-Андре Фльори завладя еднолично второто място с 552-ата си победа в НХЛ, записвайки 74-ия си шаут в кариерата, когато Минесота Уайлд победи Ню Йорк Айлъндърс с 5-0 в понеделник.

Джоел Ериксон Ек вкара два пъти на специални отбори, Матс Зукарело отбеляза гол и асистенция, а Конър Дюар и Маркус Фолиньо също отбелязаха за Уайлд, които бяха постигнали 1-7-1 в предишните си девет мача и се радваха на така необходимото честване на 39-годишния Фльори, който изпревари Патрик Рой в списъка за всички времена.

Мартин Бродьор държи рекорда с 691 победи.

Фльори спря 21 изстрела в първия си шатаут за сезона. Той беше 1-4-1 в шестте си предишни старта. Публиката скандира името на Фльори след трудно спасяване с пауър игра през втория период, когато Уайлд изпревари небрежните и мудни островитяни с колосалните 21-3. Серенадата за популярния френско-канадски прякор Flower се зароди отново в заключителните минути и целият отбор на Wild го хвърли в гънките за прегръдки след мача.

Иля Сорокин направи 30 спасявания в два периода за островитяните, поставяйки връх в кариерата си, като започна 11-и пореден мач. Той е единственият вратар в лигата, който се е сблъсквал с повече от 1000 изстрела до момента, със средно повече от 34, разрешени от островитяните в неговите изяви този сезон.

Кенет Епълби пое мрежата след второто прекъсване, като островитяните изоставаха с 3-0 и се изправяха пред нов мач следващата вечер. Семьон Варламов е извън терена за шест мача и брои с контузия в долната част на тялото. Appleby направи първото си участие в НХЛ от близо шест години, когато беше за Ню Джърси. Той допусна гол с ръка на Ериксон Ек и флип-ин на Фолиньо в последната минута.

Айлъндърс изпълниха шест дузпи, а Зукарело и Ериксон Ек вкараха гол в силовата игра. Островитяните, които загубиха четири от последните си пет мача, също така загубиха шест последователни мача от Wild.

Дайвите бяха освирквани от феновете на домакините си преди два дни по време на загубата с 6-0 от Аризона, която предизвика среща само за играчи след това, и те отговориха доста добре.

Генералният мениджър Бил Герин каза преди мача, че не е готов да се откаже от плейофите и да се откаже от заплатата, въпреки че клубът е доста под намалението на 13-то място в Западната конференция.

Защитникът Йонас Бродин се завърна след отсъствие от 17 мача поради контузия в горната част на тялото, която получи на 8 декември, довеждайки Wild толкова близо до пълната си сила, колкото са били от почти три седмици.

Зукарело вкара с мощен удар зад левия кръг само 2:21 в мача, първият му гол от 20 мача — той пропусна девет поради контузия — от 3 декември насам. Дюар приключи суша от 17 голове. Eriksson Ek беше изкарал 10 поредни мача без гол.

Дивите имат 14-2-4, когато отбелязват първи. Последната им победа в регламента беше на 27 декември срещу Детройт.

Айлъндърс: Играйте в Уинипег във вторник.

Wild: Играйте в Tampa Bay в четвъртък.